En iyi sigorta şirketi hangisi?

0
1495
En iyi sigorta şirketi hangisi?
En iyi sigorta şirketi hangisi?

Kasko, trafik, konut, sağlık sigortası gibi her branşa onlarca sigorta şirketi mevcut. Bu onlarca şirket arasından karar vermek özellikle de standart uygulamalar söz konusu değilken zorlayabiliyor. Peki en iyi sigorta şirketi hangisi?

En iyi sigorta şirketi hangisi?

Sigorta şirketini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Anlaşmalı kurum ağı:

Anlaşmalı kurum ağına sigorta şirketlerinin web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Bu ağ şirketten şirkete değişebileceği gibi aynı şirkette farklı planlarda bile değişebilir.

Anlaşmalı kurumların dışında ihtiyaç durumunda süprizle karşılamamak için anlaşmasız kurum uygulamalarını da incelemek faydalı olacaktır.

Poliçe Kapsamı:

Aynı sigorta şirketinde bile farklı planlar mevcutken, sigorta şirketleri arasında poliçe içerikleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle karşılaştırma yaparken sigorta şirketlerinin birbirlerine yakın içerikteki planlarını karşılaştırmak daha doğru olur. Poliçe teminatları poliçenin üzerinde yazar. Teminat çeşitliliği önemli olduğu gibi uygulamaları da önemidir.

Her sigorta şirketi uygulamalarını, her branş için Türkiye Sigortacılar Birliğinin sitesinden ulaşabileceğiniz genel şartlara uymak koşulu ile özel şartlarında belirler.

Fiyat:

Fiyat her alışverişte karar verirken kriterlerinin başlarında yer alır. Aynı kalitedeki iki ürünü neden daha düşük fiyata almayalım? Fakat uygulamaların standart olmadığı poliçelerde karşılaştırmayı sadece fiyat üzerinden yapmak yanıltıcı olabiliyor. Zira poliçelerde fiyatı etkileyen çok fazla etmen vardır. Poliçenin kapsamı, teminat bedelleri, anlaşmalı kurum ağı, ek hizmetler bunlardan bazılarıdır ve bunlarda karşılaştırılmalıdır.

Satış sonrası hizmet:

Poliçeyi kullanım kolaylığı, bir sorun durumunda ulaşılabilirlik, sorun çözümü ve geri dönüş hızı, satış öncesinde anlatılanlarla satış sonrası uygulamaların tutarlılığı oldukça önemlidir. Hele ki poliçelere genellikle zor zamanlarda ihtiyaç duyduğumuz düşünülürse.

Bu kriter sadece sigorta şirketi değil acente seçiminde de dikkate alınmalıdır.

Deneyim ve istikrar:

Sigorta sektörü henüz gelişmekte olan bir sektörler arasında yer alır. Yeni bir şirketin pazar payı yani müşteri sayısı az olduğu için anlaşmalı kurumlarla yapılan sözleşmeler açısından önemlidir. Ayrıca bu firma pazar payı artırmak için düşük fiyat politikası uygulayabilir ancak sonrasında sektör ortalamasının oldukça üstünde artışlarla size geri dönebilir.

Kullanım kolaylığı:

Sigortayı bütçemizi korumak ve hayatımızı kolaylaştırması için yapıyoruz. Bu nedenle sigorta şirketinizin, poliçeyi kullanırken ve bilgiye ulaşırken hayatımızı kolaylaştıracak yeniliklere ve teknolojik gelişmelere adaptasyon sağlamasını da isteriz.

Özellikle şirketlerin web sitelerinde anlaşmalı kurum ve özel şartlar gibi bilgilere kolay ulaşılabilmeli ve sitede yer alan bilgiler sade ve herkesin anlayabileceği bir dille yazılmış olmalıdır.

” En iyi sigorta şirketi hangisi? ” karar vermekte zorlanıyorsanız bu bilgiler umarım size yardımcı olmuştur. Karar verirken konusunda deneyimli bir acenteden destek almak doğru sonucu ulaşmanızda fayda sağlayacaktır. Daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz