SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı?

0
957
SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı?
SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı?

Söz konusu olan sağlık olunca, özellikle önemli sağlık problemlerinde istediğimiz hastane ve doktoru seçmek isteriz. Özel hastane fiyatları göz önünde bulundurulduğunda, göreceğimiz tedavinin maliyetlerini de hesaba katarak seçim yapmak isteriz. Bu noktada “SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı? ” bilmek isteriz.

SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı?

Özel Hastanelerde SGK geçerli mi?

Her özel hastanede SGK geçerli değildir. Bir özel hastanede SGK’nın kullanılabilmesi için, hastanenin SGK ile anlaşma yapması gerekmektedir. Bazı özel hastanelerde de sadece bazı branşlarda (kardiyoloji, onkoloji gibi) SGK ile anlaşma yapılabileceği gibi, her branşta SGK anlaşmalı olsa da bazı doktorlarda SGK anlaşması yapılmayabilir. Bu nedenle randevu alırken sadece hastanenin SGK anlaşmasını değil, tedavi göreceğiniz branş ve doktor içinde anlaşma olup olmasığını sorgulamakta fayda vardır.

SGK özel hastane ücretinin ne kadarını karşılar?

SGK anlaşmalı özel hastaneler fark ücreti ;

SGK anlaşmalı özel hastanenin, SGK’nın karşıladığı tutarın üzerinden aldığı ilave ücrettir. Bu ücret her hastane de, her branşta ve doktorda farklılık gösterebilir. SGK, özel hastanelere SUT (Sağlık Uygulama Tebliği) rakamları üzerinden ödeme yapar. Özel hastaneler de bu rakamdan %200 fazlasına kadar fark isteyebilirler. SGK ile anlaşmalı hastaneleri ve ödeyeceğiniz fark ücretini buradan öğrenebilirsiniz.

Özel hastanelerde SGK fark ücreti ödemeyin!

Tamamlayıcı sağlık sigortası, bu farkı ödemeye yönelik sistemdir. Tabi burada da sigorta şirketinizin tamamlayıcı sigorta şirketi için hangi hastane, branş ve doktorla anlaştığı önemlidir. Tamamlayıcı sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajları nelerdir?

  • Tamamlayıcı sağlık sigortası ile, özel hastanelerde fark ücreti ödemekten kurtulursunuz sadece 15 TL olan katkı payı ücretini ödersiniz.
  • Diğer özel sağlık sigortası ürünlerine göre daha uygun fiyatlar ödersiniz.
  • Yatarak tedavi durumlarından limitsiz faydalanabileceğiniz gibi belli limitlerle ayakta tedaviden de faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortasına doğumu da ekleyebilirsiniz.
  • Tamamlayıcı sağlık sigortası ile, her sigorta şirketinde farklılık gösterebilecek, chesk-up, diyetisyen, diş bakım paketi gibi ek teminatlardan faydalanabilirsiniz.

SGK Özel Hastane masraflarını karşılar mı? sorusunu yukarıda farklı başlıklarla ele aldık. Özellikle Corona ile mücadele ettiğimiz bu günlerde sağlığımızın değerini daha iyi anladık. Sağlığımıza dikkat etsek de hayat bazen planladığımız gibi ilerlemeyebilir. Siz de kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için endişelenmek yerine tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırarak onları güvence altına alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz