Neden sigorta yaptırmalıyız?

0
714
Neden sigorta yaptırmalıyız
Neden sigorta yaptırmalıyız

Bir değerimiz zarar gördüğünde  o zararı gidermek bizim için ne kadar kolay olur? Neden sigorta yaptırmalıyız sorusunun yanıtı, aslında bu sorunun yanıtıdır. Sigorta lüks değildir bir ihtiyaçtır.

Sigorta nedir?

Sigorta; ödenen prim karşılığında bir değerinizin ileride karşılaşabileceği zararları güvence altına alır. Bu değerler; evimiz, arabamız, sağlığımız olabilir. Bunları korumak için gerekli önlemleri alsak da hayatta işler bazen planladığımız gibi ilerlemeyebilir. Bir değerimiz zarar gördüğünde bu zararın yarattığı ekonomik kayıpla tek başına mücadele etmek yerine, sigorta yaptırarak, riskin yükünü üzerinizden atabilirsiniz. Hep olumsuzluklar başkalarının başına gelir, başkalarının evi yanar, arabası çalınır, hastanelere büyük ödemeler yapmak zorunda kalır gibi görünse de, başımıza gelmeden bu tip risklere karşı hazırlıklı olmak daha iyi olmaz mı?

Yaşamın her anında çeşitli risklerle karşılaşabiliriz.

Yaşamın her anında karşılaşabileceğimiz büyük risklerin sorumluluğunu, küçük primler ödeyerek azaltabiliriz. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin daha güvende hissetmesini sağlamak ve yaşam standardınızı korumak sizin elinizde. Senelerce sağlıklı yaşayabiliriz ama bir ameliyat olmamız gerektiğinde, bu ameliyatı istediğimiz özel hastane ve doktorla gerçekleştirebilmek ve bu durumun gerçekleştireceği mali yükü düşünmemek güzel olmaz mı?

Senelerce emek vererek kazandığımız değerleri korumak sizin elinizde.

Bir ev ya da araba almak için bazen senelerce çalışıp belki kredi ödemek zorunda kalıyoruz. “Sağlık her şeyden önemli” deriz. Özellikle “Yakınlarımızın sağılığı söz konusu olunca gerekirse evimizi satarız.” demez miyiz? Bunu demek yerine onlara sigortalı olmanın avantajlarını yaşatabiliriz.

Ödeyeceğimiz primleri belirleyen oldukça çok etmen vardır. Bu etmenler yapılacak sigortanın türüne göre değişiklik gösterir. Neden sigorta yaptırmalıyız? Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz