Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?

0
2607
Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?
Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile uygun fiyatlarla özel hastanelerden faydalanabilirsiniz. Söz konusu olan sağlığımız olunca hastane ve doktor seçimi konusu daha önemli hale gelir. Bu nedenle ” Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?” bilmek isteriz.

Her SGK anlaşmalı kurum TSS ile anlaşma yapmamış olabilir!

Öncelikle şuna açıklık getirelim. Tamamlayıcı sağlık sigortası SGK anlaşmalı özel hastanelere geçerlidir fakat her SGK anlaşmalı kurumda tamamlayıcı sağlık sigortanızı kullanamazsınız. SGK anlaşmalı bu kurumla, sigorta şirketinizin de tamamlayıcı sağlık sigortası için anlaşma yapmış olması gerekiyor. SGK anlaşmalı hastane ya da doktorlara, ilave ek ücret bilgisine buradan ulaşabilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası nerelerde geçerli?

Her sigorta şirketinin anlaşmalı kurum ağı aynı değildir!

Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı kurumları her sigorta şirketinde değişebileceği için, bu konuda en doğru bilgiyi sigorta şirketinizin web sitesinden öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda hastanelerin ya da kurumların web sitelerinde de “anlaşmalı kurumlar” başlığı altında hangi sigorta şirketleri ile anlaşmalı olduklarını da görmeniz mümkündür.

Burada dikkate almanız gereken bir konu da listede gördüğünüz kurum sadece özel sağlık sigortası için geçerli olabileceğidir. Unutmak gerekir ki özel sağlık sigortası anlaşmalı kurum ağı, her şirkette tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı kurum ağından farklıdır. Bu nedenle sorgulamayı tamamlayıcı sağlık sigortası için yapmak gerekir.

Doktorun da tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı olmalı!

Tamamlayıcı sağlık sigortası ile anlaşmalı bir kurumda , tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşması olmayan doktorlar olabileceğini de göz ardı etmemek gerekir. Bu nedenle randevu alırken bu konuda sorgulanmalıdır.

TSS’ de hastane seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Tamamlayıcı sağlık sigortası A sınıfı hastanelerde geçerli mi?

Genellikle A sınıfı kurumlar özellikle büyük illerde SGK ile anlaşma yapmayabilirler ya da sadece bazı branşlarda yapabilirler. Bazı sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası ürününde tercih etmeniz durumunda bu hastanelerin bazıları ile anlaşma yaparak, SGK anlaşmalı bu branşlardan, limitler dahilinde, ek bir ücret ödemeden faydalanma imkanı sağlıyor. Bu branşlar genellikle kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi ve onkolojidir. Bu nedenle, hastane seçimi yaparken dikkate almanız gereken bir diğer önemli konu da sigorta şirketiniz bir kurumla anlaşma yaparken her branşta anlaşma yapmamış olabileceğidir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?

Anlaşmalı kurumların niteliği de önemli!

Sigorta şirketlerinin geniş anlaşmalı kurum ağına sahip olmaları önemlidir fakat bunun kadar önemli olan bir başka konu ise bu anlaşmalı kurum ya da hastanelerin hangileri olduğudur. Bir başka deyişle anlaşmalı kurum ağının niceliği kadar niteliği de önemlidir. Özellikle önemli bir sağlık probleminde kendimizin ya da bir yakınımızın hayatı söz konusu ise seçim yaparken daha rahat olmak isteriz. Bu nedenle daha uygun olsun diye seçtiğimiz bir sigorta şirketi, ihtiyaç durumunda daha pahalıya mal olabilir.

” Tamamlayıcı sağlık sigortası hangi hastanelerde geçerli?” sorusu ile ilgili önemli kriterleri yukarıda sıraladık. Tamamlayıcı sağlık sigortası ile ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz