Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?

0
569
Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?
Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?

Konut sigortasının sadece ev sahipleri tarafından yapılacağına dair yanlış bir kanı vardır. Fakat konut sigortası sadece ev sahipleri için değil, kiracılar içinde büyük önem taşımaktadır. Konut sigortası ile ,binayı poliçeye dahil etmeden, sadece eşyalarınızı da pek çok riske karşı güvence alırsınız. Ayrıca beraberinde sorumluluk ve yardım hizmetleri ile çeşitli avantajlar sağlarsınız ki bunlar da “Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi?” sorusunun yanıtı olarak karşımıza çıkar.

Kiracılar neden konut sigortası yaptırmalı?

  • Konut sigortası ile eşyalarınız güvende.

Konut sigortası ile eşyalarınızı yangın, hırsızlık, sel, su basını, yıldırım, fırtına, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör sonucu oluşan hasarlar gibi riskleri düşünmek zorunda kalmazsınız.

  • Boya, badana ve sabit dekorasyon güvencesi sağlar.

Konut sigortanız, poliçeye dahil etmeniz durumunda, kiracı olarak ikamet ettiğimiz evin boya, badana ve yaptırdığınız sabit dekorasyonunda meydana gelecek hasarlar konusunda size destek olur.

  • Konut sigortası sorumluluklarınızı paylaşır.

Konut sigortanız; yangın, infilak, dahili su gibi poliçenizde teminat altına alınan risklerinin gerçekleşmesi sonucunda oluşabilecek hasarlarda ev sahibiniz ve komşularınıza karşı sorumluluğunuzu paylaşarak, teminat limitleriniz doğrultusunda size destek olur. Poliçede çok da dikkat çekmeyen bu teminat, hasar gerçekleştiğinde büyük bedeller ödemekten sizi kurtarır. Bu nedenle “yangın mali mesuliyet” teminatınızın poliçenizde olmasını ve teminat tutarının yeterliliğini mutlaka sorgulayın.

  • Cam kırılmasını da teminat altına alır

Kiracı olsak da, bazı bina camları bizim sorumluluğumuzdadır. Sadece bina camları değil aynı zamanda pencere, kapı camları, aynalar, duşakabin ve cam korkuluğunda oluşacak hasarlarıda güvence altına alan bu teminatı da poliçenize ekleyebilirisiniz.

  • Konut sigortası ilave avantajlar sağlar

Poliçenize dahil ettirmeniz durumunda kombi klima bakımı, halı koltuk yıkama, mini onarım, hukuksal koruma hatta “Evcil Hayvan Hizmeti” gibi avantajlarla hayatımızı kolaylaştırır. Bu ek avantajlar farklı şirkette değişebilir.

  • Konut sigortası pek çok konuda yardım hizmeti sağlar.

Yardım hizmetleri teminatı ile poliçenizde var olan teminat limitleri doğrultusunda dahili su ve elektrik hasarlarında tesisatçı temini, anahtarın kaybolması ya da içeride unutulması durumunda çilingir temini, cam kırılması ya da çatlaması durumlarında size camcı yönlendirmek gibi daha pek çok hizmeti beraberinde sağlar.

Konut sigortası bir lüks değil ihtiyaçtır.

Bütün bu teminatların varlığını poliçeniz de ve daha fazla detay isterseniz de sigorta şirketinizin o poliçeye ait özel şartlarına ve “genel şartlara” bakabilirsiniz. Yukarıda saydığımız nedenler ile “Kiracılar konut sigortası yaptırabilir mi? ” Kiracılar neden konut sigortası yaptırmalı?” sorularını yanıtladığımızı umuyoruz. Daha fazla bilgi ve konut-eşya sigortası fiyatı almak için bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz