Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler

0
700
Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler
Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler

İlerleyen teknolojik olanaklar ile pek çok şeyi internet ortamından, digital sistem üzerinden online olarak almaya alıştık. Fakat halen sigorta beyaz eşya alır gibi, özelliklerini karşılaştırıp en uygunu alacağınız düzeye gelmedi. Kağıt üzerinde daha fazla teminatı var gibi görünen bir poliçe , özel şartlarını incelediğinizde, çok daha dar gibi görünen başka bir poliçeden daha az olanak sunabiliyor. Bunu karşılaştırabilmek için hem teklif detaylarını hem de özel şartları (her iki şirketin de) titizlikle incelemek gerekiyor. Bu nedenle  karar verirken bir uzmandan yardım almak ihtiyacımız doğuyor. Peki online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler nelerdir?

Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler

Uygun fiyat mı? Doğru fiyat mı?

Online sigorta araştırması yaparken uygun fiyata ulaşabilirsiniz fakat ulaştığınız bu teklif sizi doğru poliçeye mi yönlendirecek? Fiyatı uygun görünen teklifte yer almayan bir teminat bile ihtiyaç anında size pahalıya patlayabilir. Bu nedenle poliçenin teminatlarını iyi kontrol etmek gerekiyor.

Hasar anında kiminle muhatap olacaksınız?

Ayrıca hasar anında ( bu ne hasarı olursa olsun) sizi tanıyan ve doğru noktalara ve kişilere yönlendirebilecek bir kişiye ulaşabiliyor olmak sizi daha güvende hissettirmez mi? Her şirketin bir müşteri hizmetleri var fakat maalesef henüz yeterli düzeyde ulaşılabilir ve bilgi sahibi değiller.

Poliçeniz hakkında yeterli bilgiye sahip misiniz?

Unutmamak gerekir ki bir ürünü kullanabilmek sadece satın almakla olmuyor. Çoğunlukla ürünlerin kullanma kılavuzları oluyor. Sigortaların kullanma kılavuzları özel şartlar gibi görünse de bu şartları anlayabilmek için öncelikle poliçe planınız, teminatlarınız ve muafiyetlerinizi iyi analiz etmiş olmanız gerekiyor.

Doğru poliçeyi mi aldınız?

İhtiyacınız olduğunda kötü bir süprizle karşılaşmamak için poliçenizi alırken bir acenteden yardım almakta fayda var.  Acente seçerken kolay iletişim kurabileceğiniz bu işi bilen  ve  doğru bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen özelliklerde olması önemlidir.

Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler

Online sigorta yaptırırken bilmemiz gerekenler kısaca değindik. Sigorta sektörü gün geçtikçe büyüyüp gelişiyor. Henüz aynı branşta bile sigorta şirketleri arasında standart uygulamalar olmadığı için, aynı bilgileri girip aynı şartlardaki tekliflere ulaşmamız şimdilik mümkün değil ve daha uzun bir sürede mümkün olacak gibi görünmüyor. Daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz