Özel sağlık sigortası neleri karşılar?

0
758
Özel sağlık sigortası neleri karşılar?
Özel sağlık sigortası neleri karşılar?

Özel sağlık sigortası içeriği; hastalık ve kaza durumlarında gerek duyulan tedavinin yanında hem rekabet ortamının etkisi hem de farklı ihtiyaçlara yanıt verebilmek için gün geçtikte zenginleşmektedir. Özel sağlık sigortası neleri karşılar? sorusunun yanıtı; poliçeyi yapım aşamasındaki seçimlerimize göre de değişebilir. Mesela; doğum teminatı yada yurtdışı tedavi seçeneğini tercih etmeyebilirsiniz.

Özel sağlık sigortası neleri kapsar?

Sağlık sigortası teminatları nelerdir?

Sağlık sigortası teminatları yatarak tedavi ve ayakta tedavi olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yatarak tedaviler:

Ameliyat, Ameliyatsız Tedavi, Yoğun Bakım, Kemoterapi Radyoterapi Diyaliz Tedavi ve Tetkikleri, Trafik Kazası Sonrası Diş Tedavi, Küçük Cerrahi ve Tıbbi Gözlem Tedavi, Ameliyat Öncesi/Sonrası Tetkik, Ameliyat Sonrası Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Evde Bakım ve Tedavi, Tıbbi Malzeme ile Ambulans giderleri “Yatarak Tedaviler” limiti ve ödeme yüzdesi kapsamındadır.
Yatarak Tedavi yurtdışı teminatı tercih edilmiş ise, poliçede yurtdışında geçerli olduğu belirtilen teminatlar, Yurtdışı Sağlık Kurumu limit, muafiyet ve ödeme yüzdesi ile geçerlidir.

Ayakta tedaviler:

Doktor Muayene, İlaç, Röntgen, Laboratuvar Tetkikleri ve İleri Tanı Yöntemlerine ait giderler poliçede tercih edilmeleri kaydıyla belirtilen “Ayakta Tedaviler” teminat limiti ve ödeme yüzdeleri kapsamında karşılanır.

Doğum:

Normal doğum, sezaryen, doğum ve hamilelik (“Gebelik”) komplikasyonları ile ilgili yatarak yapılan tüm tedavilere ait giderler poliçede belirtilen Doğum Paketi limiti ve ödeme yüzdeleri kapsamında karşılanır. Gebelik rutin kontrolleri doğum teminatından karşılanır ya da ayrı bir limit belirlenir. Detaylı bilgi içeren yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Diğer ek teminatlar:

En geniş içeriğe sahip bölüm burası ve gün geçtikçe de yenileri ekleniyor. Diş, gözlük, check-up, kontrol tetkikleri, bazı branşlarda ücretsiz (genelde yılda bir) muayene gibi ek teminatların bazıları poliçenin ücretsiz bir parçası bazıları ise seçimli olarak sunulabiliyor.

Bütün teminatları değerlendirirken anlaşmalı ya da anlaşmasız kurum uygulamalarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Özel sağlık sigortası neleri karşılamaz?

  • Poliçe öncesine dayalı hastalıklar
  • Poliçede yer almayan teminatlara ilişkin giderler (ek teminatla alınmamışsa gözlük, lens, diş tedavileri, psikiyatrik ya da psikolojik hastalıklara ilişkin giderler gibi)
  • Kısırlığa ilişkin giderler
  • Estetik ameliyatlar
  • Kozmetik amaçlı malzemeler
  • Sağlık kurumu niteliği taşımayan merkezlerde yapılan giderler
  • Tehlikeli sporlar sonucu oluşan sağlık giderleri

Tabi bunların dışında karşılanmayan, sigorta sigorta şirketinin birinde karşılanıp diğerinde karşılanmayan, karşılanması için ek şartlar istenen durumlar vardır. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Özel sağlık sigortası neleri karşılar?

Sonuç olarak;

Özel sağlık sigortası neleri karşılar? sorusunu net yanıtlayabilmek için poliçeniz ve poliçenize ait özel şartlar maddelerini analiz ederek en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Tüm sigorta şirketlerinin uymakla mükellef oldukları uygulamalar olan “genel şartlar” aynıdır. Daha detaylı bilgi ve sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz