Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler

0
742
Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler
Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler

Sonunda beklediğiniz an geldi ve tatile gidiyorsunuz. Gözünüz arkada kalmasın diye “Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler” ihmal etmemelisiniz. Bu sayede hem tasarruf yapabilirsiniz hem de eviniz daha güvende olur. Peki” Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler nelerdir ? “

Evinizde yaşayan diğer canlılar için gerekli önlemleri alın.

Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenlerin başında; evinizde yaşayan başka bir canlı varsa onlara öncelik vermek. Bu balık olabilir, bitki, kuş ya da kedi olabilir. Gideceğiniz süre için onları beraber götüremiyorsanız bir yakınınıza ya da hayvan otellerine ya da yaşam ihtiyaçları için gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Elektronik ürünleri prizden çıkarın.

Tatilde olduğunuz sürece buzdolabı gibi siz yokken de çalışması gerekenler dışında bir işlevi olmayacak elektronik cihazlarınızı prizden çıkarın.

Kullanılmayacak şalteri ve vanaları kapatın.

Yine buz dolabı gibi çalışmaya devam etmesi gereken cihazlar dışında kalan diğer şalter ve vanaları kapatın.

Evinizi temiz bırakmaya özen gösterin.

Kim tatilden döndükten sonra ev temizlemek ister ki? Bu nedenle kalacağınız süreye göre bozulacak gıdaları kullanacak birisine bırakmak, çöpleri atmak ve döndüğünüzde bulmak isteyeceğiniz şekilde olması için gerekli temizliği ihmal etmeyin.

Kapınız kilitlemeyi ve camlarınızı kapatmayı unutmayın.

Öncelikli alınması gereken güvenlik önlemlerinin başındadır kapıları kilitleyip, camları kapamaktır. Zira sigortanız olsa bile ihmale gireceği için hırsızlık, yağmur suyunun içeri girmesi gibi durumları karşılamayacaktır.

Güvenlik önlemlerini ihmal etmeyin.

Eviniz uzun süre boş kaldığında istenmeyen misafirleri uzak tutmak için evinize bir alarm sistemi kurdurabilirsiniz. Tabi evinize canlıların bakımı için gelecek birisi varsa onu da sistemin geçici devre dışı bırakılması konusunda bilgilendirin.

Ev sigortası bir lüks değildir, ihmal etmeyin yaptırın.

Her ne kadar güvenlik önlemlerimizi alsak da bazen istenmeyen durumlar başımıza gelebilir. Böyle bir manzara ile karşılaştığımızda tatilimiz heba olmasın diye sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Hem masraflar karşılansın hem de hasarın giderilmesinin organizasyonu asistans firma tarafından yapılsın. Ev sigortası hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

“Tatile gitmeden önce evde yapılması gerekenler” genel olarak bu şekilde. İyi tatiller!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz