Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?

0
1051
Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?
Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?

Özellikle tüm dünyada ve ülkemizde bir çok insanın hayatını etkileyen coronavirüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde , sağlığımıza dikkat etmemiz gerektiğini ve hayatta sağlıktan önemli hiç bir şeyin olmadığını daha iyi anladık. Tüm dünyada sadece bu hastalık için bile ödenen yüksek sağlık giderleri, sağlık sigortasının değerini ve talebini artırdı. Peki “Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?”

Özel sağlık sigortası nedir?

Özel sağlık sigortası; hastalık ve kaza durumlarında, meydana gelen sağlık giderlerini karşılamaya yönelik bir sigorta ürünüdür. Sağlığınıza dikkat ettiğinizi ve başınıza bir şey gelmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz fakat bazen hayatta planlamadığımız şeyler olabiliyor. Tüm önlemleri alsak da bazen başımıza hastalık ya da kazalar gelebiliyor.

Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?

1-) Düşük primlerle, büyük maliyetlerden kurtulursunuz.

Özel sağlık sigortası ile sağlık problemlerinin ileride oluşturabileceği büyük maliyetlerden kurtulabilirsiniz. SGK güvenceniz olsa da, sağlık alanındaki doktor, hastane gibi kaynakların kıt olması ve nüfustaki artışın bu kaynaklardaki artıştan fazla olması ayrıca yaşlanan nüfus da dikkate alındığında, sosyal güvenlik sisteminin üstündeki yük giderek artmaktadır. Bu durum doktor ve hastane başına düşen hasta sayısını artırdığı için önemli ve acil durumlarda ,beklememek için, özel hastane tercih etmek zorunda kalabilirsiniz.

2-) Doktor ve hastane seçme özgürlüğü sağlar.

Özel sağlık sigortası ile istediğiniz doktor ya da hastaneyi seçebilirsiniz. Hem kendinizin hem de sevdiklerinizin, özellikle önemli sağlık problemleri söz konusu olduğunda, doktor ve hastane seçme özgürlüğüne sahip olmak isteriz. Kendinizin ya da sevdiklerinizin sağlık durumuna odaklanmanız gereken bu zamanlarda, sağlık giderlerinin mali yükünü düşünmek zorunda kalmazsınız.

3-)Vergi indirimi ile maliyetinizi düşürebilirsiniz.

Özel sağlık sigortaları; uygulanan muafiyet ve teşviklerle devlet tarafından da desteklenmektedir. Özel sağlık sigortanız için ödediğiniz primleri, belli oranlarla ödediğiniz vergi matrahından düşürerek , sağlık sigortasının maliyetini azaltabilirsiniz. Üstelik ister ücretli çalışan isterse kendi işiniz olsun, bu teşvikten faydalanabiliyorsunuz. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

4-) İhtiyacınıza ve bütçenize göre plan seçebilirsiniz.

Özel sağlık sigortasını satın alırken bütçenize göre seçim yapmanızı sağlayabilecek alternatifler oldukça fazladır. Bazı teminatları (yurtdışı, doğum, ayakta tedavi gibi) tercih etmeyerek fiyatı düşürebileceğiniz gibi bazı hastane listesini daraltarak, fiyatı düşürebilirsiniz.

5-) İndirimlerden faydalanabilirsiniz.

Tüm ailenizi sigortalayarak indirimden faydalanabileceğiniz gibi poliçeye dahil edemediğiniz 1. derece yakınlarınız ya da tercih etmediğiniz teminatlar (doğum gibi) ve karşılanmayan giderler için (diş , gözlük gibi) indirimden faydalanabilirsiniz. İndirim uygulanan merkezlerin listesini de sigorta şirketinizin web sitesinden öğrenmeniz mümkündür.

6-) Yurt dışında gerçekleşen giderlerinizde karşılanabilir.

Yurtdışı teminatını poliçenize dahil ederek yurt dışına çıktığınızda tedavinizi başka ülkede yaptırmak istediğinizde ya da ülkemizde tedavisinin mümkün olmadığı durumlarda oluşabilecek sağlık giderlerinin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

7-) Ek teminatlarla hayatınız kolaylaşır.

Poliçenizle beraber, bazıları ücretsiz olan, ek teminatlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle kontrol amaçlı bazı tetkikler ve check-up ile sağlığınızın takibini yapabilir sonuçlara göre gerekli önlemleri hastalanmadan ve ya erken aşamada alabilirsiniz. Ek hizmetlere diyetisyen, diş bakım paketi, psikolojik destek, doktor danışma hattı, ambulans gibi örnekler verebiliriz.

Özel sağlık sigortasının faydaları nelerdir?

“Özel sağlık sigortasının avantajları nelerdir?” inceledik. Yukarıda saydığımız bütün avantajların varlığı , limitleri ya da uygulama koşullarını teklif ya da poliçenizle , sağlık sigortaları genel şartlar ve poliçenize ait özel şartları inceleyerek hakim olabilir ya da acentenizden destek isteyebilirsiniz . Siz de sağlık giderleriniz de maddi açıdan rahat olma tedavi sürecinde moralinizin yüksek olmasına katkı sağlayacak özel sağlık sigortaları hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz. Geleceğinizi güvence altına almaya sağlığınızla başlayın zira sağlığınız olmadan elinizdeki hiç bir şeyin değeri yoktur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz